Hoppa till innehållet
Fygë

Aaltoes-evenemang för 30 gäster

Till detta evenemang serverade vi ett läckert urval av cocktailtugg, bland annat crostini med pesto, salta tartaletter och blinier med avokado och svart sjögräskaviar. Söta godsaker som

Publicerad
min läsning
1 min
Uppdaterad
Leveranstid
Nästa vardag

Sammanfattning av evenemanget

Kund: Aalto Entrepreneurship Society ry Typ av evenemang: Lunch Antal gäster: 30

Menu

Till detta evenemang serverade vi ett läckert urval av cocktailtugg, bland annat crostini med pesto, salta tartaletter och blinier med avokado och svart sjögräskaviar. Söta godsaker som mangomousse i glas och bitar av chokladbrownie förtjuste gästerna. Vi erbjöd även alternativ anpassade för olika dieter, såsom rostad rödbetshummus på finskt bröd och rostad sötpotatis med vispad fetamousse. Fygës bordsuppsättning fulländade upplevelsen på ett vackert sätt.

Feedback “Evenemanget blev en succé och maten var helt rätt – god och vackert presenterad, 10/10! Ett stort tack till ert team för deras hjälp, de gav verkligen liv åt evenemanget trots utmaningarna. Det här var en fin läroerfarenhet för oss och alla kunde njuta av maten. Nästa gång vet vi definitivt bättre, och man kan tryggt säga att vi blir er kund igen i framtiden. Tack!”

Evenemanget blev en succé och maten var till deras belåtenhet. Vi är också glada att höra att teamet bidrog till att allt flöt smidigt trots utmaningarna. Vi uppskattar möjligheten att få arbeta med er och ser fram emot att stötta era framtida evenemang!

Letar du efter god och vacker catering till ditt nästa evenemang? Ta en titt på våra menyer här: https://order.fyge.fi/categories eller kontakta oss på hello@fyge.fi

Läs också

Fygë

Ska vi planera er catering?

Berätta om ert evenemang så skickar vi en offert. Vi svarar vanligtvis inom två timmar på vardagar.

Svar vanligtvis inom 2 h på vardagar