Metacores Halloweenfest för 100 gäster
Vår Halloween-inspirerade meny för Metacore glädde gästerna med festliga läckerheter! Vi serverade husgjorda mini-burgare med nötkött och vegetariska alternativ, dekorerade med läskiga Halloweenpinnar, samt glutenfria alternativ.
- Publicerad
- min läsning
- 1 min
- Uppdaterad
- Leveranstid
- Nästa vardag

Sammanfattning av evenemanget
Kund: Metacore Games Oy Typ av evenemang: Halloweentemafest Antal gäster: 100
Meny
Vår Halloween-inspirerade meny för Metacore glädde gästerna med festliga läckerheter! Vi serverade husgjorda mini-burgare med nötkött och vegetariska alternativ, dekorerade med läskiga Halloweenpinnar, samt glutenfria alternativ för alla dieter. Förrätterna bestod av rostad rödbetshummus på finskt skärgårdsbröd och glutenfria rödbets- och pepparrotstuggor. Till dessert serverades morotskaka med vinterkryddor och mousseglas med mango och passionsfrukt, båda dekorerade med läskiga detaljer.
Evenemanget var vackert stylat med vår Signature Fygë-dukning, som vår talangfulla Fygë Food Artist lyfte till ett visuellt fantastiskt firande!
Feedback Trots vissa utmaningar löste vi dem snabbt! Halloweendukningen för Metacore blev en succé, och extra vegansk mangomousse såg till att alla blev nöjda. Vi säkerställer ännu smidigare kommunikation framöver.

Letar du efter god och vacker catering till ditt nästa evenemang? Bläddra bland våra menyer här: https://order.fyge.fi/categories eller kontakta oss på hello@fyge.fi

