Metacores middagsdukning för 85 gäster
Meny På evenemanget serverade vi ett härligt urval av rätter, med start i Fygë Caesarsallad och rostad pumpasallad upplagda på fat. Gästerna njöt av salta smakbitar, bland annat
- Publicerad
- min läsning
- 1 min
- Uppdaterad
- Leveranstid
- Nästa vardag

Sammanfattning av evenemanget
Kund: Metacore Games Oy Typ av evenemang: Middag Antal gäster: 85
Meny På evenemanget serverade vi ett härligt urval av rätter, med start i Fygë Caesarsallad och rostad pumpasallad upplagda på fat. Gästerna njöt av salta smakbitar, bland annat bliner med avokado, gräddfil, svart sjögrässkaviar och färsk dill; crostini med pesto, körsbärstomat, soltorkad tomat och färsk basilika; samt focacciabitar toppade med Milanosalami, färskost, soltorkad tomat, färska blad och svart sesam. Till efterrätt bidrog koppar med belgisk chokladmousse, garnerade med färska bär och ätbara blommor, med en touch av sötma. Uppdukningen omfattade Fygës Signature-dukning samt bestick för en polerad matupplevelse, utförd av vår Fygë-matkonstnär. Vår evenemangspersonal erbjöd exceptionell service, vilket gjorde evenemanget smidigt och minnesvärt.
Feedback
Det var en underbar upplevelse att duka bordet för Metacores evenemang. Att se våra vackert upplagda rätter samspela med vår Signature-dukning från Fygë skapade en minnesvärd matatmosfär.

Letar du efter läcker och vacker catering till ditt nästa evenemang? Titta på våra menyer här: https://order.fyge.fi/categories eller kontakta oss på hello@fyge.fi

